Святкове богослужіння у річницю прославлення благовірного гетьмана Петра Сагайдачного

Першоверховного апостола ім`я ти носити сподобився і його подвиг у земному житті наслідував. Про земну Вітчизну свою не переставай молитися. Для України і Святої Православної Церкви її будь могутнім заступником. Взірцем побожним стань керівникам України на всі часи. Дітям, юнацтву та молоді землі нашої допомагай у житті земному та в отримані вічності у Царстві Божому. Україну нашу збережи непереможною, силою твоїх молитов від усякого лиха, щоб ми з радісним серцем до тебе взивали, спасай нас молитвами твоїми, праведнику, подвижнику і гетьмане Петре!

Тропар благовірному гетьману Петру, гл.4

Рівно рік тому, 17 липня 2012 року, відбулося прославлення Великого сина Українського народу – Благовірного гетьмана Петра Сагайдачного. Ця подія викликала велику хвилю у душах усіх Православних українців, а також православних вірників Болгарії, Польщі, Сербії. За цей рік наша, Львівсько-Самбірська єпархія УАПЦ, отримала багата листів, повідомлень та відгуків, у яких православні з різних країн витають прославлення благовірного гетьмана Петра.

З часу прославлення нашого благовірного гетьмана Православна Україна отримала багато свідчень ласки Божої, що дана нам за молитвами святого. Були відбиті всі напади сил пекельних на Самбірську святиню та Православ’я у цім благословеннім краї, постали парафії благовірного гетьмана Петра у Запоріжжі  та Дніпропетровську, відродився древній Свято-Введенський монастир біля села Чуква, у якому закінчується будівництво храму на честь благовірного гетьмана Петра… І це тільки найбільш відомі та знані всіма події.

За благословенням правлячого архірея Львівсько-Самбірської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, Преосвященного єпископа Іоана (Швеця), святкове богослужіння та урочистості з нагоди річниці прославлення Благовірного гетьмана Петра було перенесено на неділю, 15 липня 2012 року Божого.

Уже у суботу, 14 липня, до Самбора почали приїжджати паломники, щоб бути присутніми на святковім богослужінні. Низка вірників безконечним потоком ішла на поклін до ікони благовірного гетьмана Петра….

І відбулося чудо… ранкові промені сонця розігнали грозові хмари, що стояли над Самбором від суботи, та висвітили велику ікону Благовірного гетьмана Петра, якою був прикрашений храм, ніби світлими стежками показували вірним шлях до храму, шлях до Благовірного гетьмана.

Святкову літургію очолив Преосвященний Іоан, єпископ Львівський і Самбірський, якому співслужило духовенство єпархії. Храм наповнений вірними з всіх кутків України, а найбільш православними Галичини. Урочисто співав хор, божим світлом сяяли обличчя вірних.

По благословенню Преосвященного владики Іоана, з словами змістовної та повчальної проповіді звернувся протоієрей Миколай Брийовський. Люди з великою увагою слухали слово священика.

проповідь протоієрея Миколи Брийовського

Багато вірних  побажало причаститися в річницю прославлення благовірного Гетьмана. Особливо багато було батьків з дітьми, молоді. Це безсумнівно є заслугою ігумена Іоана, який вже більш ніж півроку веде парафіяльну недільну школу для дорослих, допомагаючи їм краще зрозуміти нашу Святу Православну віру.

У кінці богослужіння до вірних та прочан з архіпастирським словам звернувся Преосвященний Іоан, єпископ Львівський і Самбірський, яке ви можете прослухати та побачити на нашим сайті:

Слово Преосвященного владики Іоана в річницю прославлення благовірного гетьмана Петра

Святкове богослужіння скінчилося молитвою до благовірного гетьмана Петра:

Молитва Побожному святому праведнику Божому, подвижнику віри, гетьману Петру Сагайдачному.

О! Святий славний і праведний гетьмане України, Петре Сагайдачний, великий полководцю під час земного життя та громадянине небесний у Царстві Божому. Ти був покликаний Господом Богом у важкі часи, коли під загрозою знищення були Церква Свята Православна і народ наш український, щоб стати оборонцем і захисником віри та побожності. Ти з честю козацькою виконав це небесне призначення. Спасаючи Церкву Православну, усім подвигом свого величного життя започатковуючи духовне відродження Києва і України на тривалі часи, на всю майбутню історію краю нашого став світлим і досконалим взірцем керівникам і очільникам Української землі, також просвітянам, вчителям, а найбільше для всього побожного народу нашого.

Сьогодні знову край наш в небезпеці. Важкі загрози так само зависли над Церквою Православною і вірою спасителькою. Народ розділюється, а вороги гуртуються, прирікаючи нас на рабство і безслав`я. Ти ж бо, що мав на землі десять талантів від Господа Бога, сьогодні своєю, святою душею, яка жива і вірна Богові предстоїш перед Небесним Його Престолом в молитвах і щирості, милостиво вислухай моління наші, і не залишай нас, що молимось тобі. Умоли праведнику, Петре, Царя Неба і землі, Господа Бога нашого та Його Божествену Матір, Діву Марію, Святого Архистратига Михаїла і всіх святих. Хай утвердить святу Православну віру у Вітчизні нашій та у всьому світі. Святовітцівські передання та устави непохитними навіки нехай збереже, у духовному відродженні даному Богом тобі, відроди мир, добро і велич віри, надії, любові в Україні та по всій Русі. За молитвами твоїми Премилосердний Господь нехай знищить невірство, єресі та роз`єднання силою Духа Святого і всіх об`єднає довкола скарбу нашого земного – Церкви Православної і України Святої, Богом береженої в ім`я Отця, Сина, і Духа Святого на віки вічні. Амінь.

Після молитви всі вірні мели змогу прикластися до ікони благовірного гетьмана Петра, яка була освячена у час прославлення – 17 липня 2011 року Божого.

Після богослужіння владика Іоан відповів на питання вірних Львівсько-Самбірської єпархії та гостей.

Прес-центр Львівсько-Самбірської єпархії

This entry was posted in єпископ Іоан (Швець), ігумен Іоан (Йоник), історія УПЦ КП, Богослужбові тексти, Наші святі, Новини монастиря, Новини сайту, Прес-служба монастиря, Проповідь, прот. Миколай Брийовський. Bookmark the permalink.