Служіння Преосвященного владики Іоана, єпископа Львівського і Самбірського, у 22 неділю після П’ятидесятниці

У неділю, 22 жовтня / 4 листопада, правлячий архієрей Львівсько-Самбірської єпархії УАПЦ, Преосвященний Іоан, єпископ Львівський і Самбірський, очолив богослужіння у Соборі Успіння Пресвятої Богородиці м. Самбір. Преосвященному владиці співслужили: настоятель собору, мит. прот. Олександр Швець, ігумен Іоан (Йоник), клір собору та священики єпархії.

У цей недільний день Церква поминає притчу про багача та Лазаря, про суть якої святитель Феофан Затворник сказав наступне: «Притча про багача і Лазаря показує, що ті, Які жили не як повинно, схаменуться, але вже не матимуть можливості поправити своє становище. Очі їх відкриються і вони ясно будуть бачити, в чому Істина. Згадавши, що на землі багато сліпих, подібно до них, вони бажали б, щоб хто-небудь був посланий до них з померлих для запевнення, що жити і розуміти речі треба не інакше, як по Вказівках Одкровення Господнього. Але і в цьому їм відмовиться, заради того, що Одкровення для бажаючих знати істину саме Свідчення, а для тих, що не бажають і не люблять істину непереконливо буде й саме воскресіння кого небуть з померлих.»

У нашій, Львівсько-Самбірської єпархії завжди дуже відповідально ставилися до проповіді. По слову правлячого архієрея, церковну проповідь треба розглядати не як артефакт давньої історії людства, а як живоносний родючий грунт християнського життя. Церква через проповідь мусить формувати сутність орієнтири життя усього людства.

Осмислення проблем церковної проповіді крізь призму Святого Письма та Священного Передання Церкви вимагає богословського проникнення у сутність буття Православної Церкви як Тіла Христового. Отже, час знову осмислити церковну проповідь та власне життя через Євангельське Одкровення та богословське прагнення до Істини. Важливо підкреслити, що сформувати модель або теорію сучасної проповіді без відданості Слову Божому, неможливо. Саме такий підхід є до проповідництва у всіх священиків Львівсько-Самбірської єпархії УАПЦ.

Одним з ліпших проповідників нашої єпархії є протоієрей Микола Брийовський. Саме він, після читання Святого Євангелія, по благословенню владики Іоана, звернувся з проповіддю до молільників.

Проповідь протоієрея Миколи Брийовського

Як завжди, дякуючи турботі владики Іоана про освіту вірних нашої єпархії, до сповіді та причастя приступило багато вірних. У цім велика заслуга і ігумена Іоана, яки вже впродовж кількох місяців веде недільну школу для дорослих. Наука ігумена Іоана дала  багатий плід – до причастя приступило багата батьків з дітьми.

Чудово співав церковний хор, яким на протязі багатьох років керує матушка Ганна Швець. Храмовий спів є невід’ємною часткою історії, духовності, церковного життя кожного народу. Спів розкриває сутність народу, його церковну свідомість, характер і безсмертний творчий геній. Багатство і велич української богослужбової традиції проявляються в піснеспівах її богослужінь. Започаткований ще в Київській Русі, храмовий спів до кінця XVII століття досягнув вершин свого розвитку.

Протягом тисячоліття в українському середовищі складалися, сприймалися, перероблювалися певні мелодії, які згодом утворили великий масив церковного співацького мистецтва. Діяльність композиторів, регентів, співаків сприяла тому, що церковний спів став першим та на кілька століть єдиним в Україні професійним видом музичного мистецтва. Також творці церковного співу використовували народні мелодії. Взаємозв’язок професійної творчості та народного епосу був плідним, лише видозмінювався у конкретні історичні періоди. Так в українському церковному співі, як і в народній пісні, містяться вікові традиції самоусвідомлення нації.

Після відпусту Святої Літургії, до вірних з повчальним та змістовним словом звернувся правлячий архієрей Львівсько-Самбірської єпархії, преосвященний владика Іоан, єпископ Львівський і Самбірський.

Слово Преосвященного владики Іоана (Швеця)

Після закінчення богослужіння всі вірні мали змогу поспілкуватися з владикою Іоаном та почути відповіді на цікавлячі їх питання.

Прес-служба Львівсько-Самбірської єпархії.

This entry was posted in єпископ Іоан (Швець), ігумен Іоан (Йоник), Історія монастиря, історія УПЦ КП, Новини монастиря, Новини сайту, Прес-служба монастиря, Проповідь, прот. Миколай Брийовський. Bookmark the permalink.