Радуйся, похвало Угорницька і землі Прикарпатської надіє і утіхо!

Братська Угорницька ікона зображує Пресвяту Богородицю – Матір Неба і землі, Яка возсідає з Богомладенцем-Христом на Небесному троні, та святих заступників Угорницької обителі – преподобного Іова, ігумена Почаївського, та преподобного Іова, ігумена Угорницького і Манявського, які в покорі та трепеті схилили свої голови перед Неперевершеною Величчю Творця всесвіту та великою Богоматеринською смиренністю Діви Марії.До святкування 10-ї річниці відродження чернечого життя та початку відбудови Спасо-Преображенського Угорницького чоловічого монастиря, стараннями намісника обителі архимандрита Олексія та братії, з благословення Священноархимандрита – Митрополита Галицького Андрія, для молитовного заступництва перед Господом за братію, прихожан та паломників монастиря, в Угорницькій обителі було виготовлено та урочисто освячено 14 серпня 2013 року Божого образ Пресвятої Богородиці Угорницької.

Богородиця та святі перебувають на Небесних хмарах, які простираються над вкритим храмами та золотими хрестами Угорницьким пагорбом – Українським Фавором. Також на іконі зображено монастирське джерело «Дзвіньоху», освячене явленням Божої Матері, та купіль зі святою водою, які виливають на всіх вірних свою цілющу благодать, подану з Небес.

З дня освячення ікона Божої Матері Угорницької, аж до другого пришестя Христового, буде похвалою для братії Спасо-Преображенської обителі, надією, втіхою та джерелом зцілення для всіх, хто з вірою припадатиме до неї.

Маючи багатовікову історію, Угорницький монастир, на жаль, не зберіг свої чудотворні святині, але братська та людська молитви роблять свої чудеса: біля нових монастирських святинь відмічаються чисельні зцілення від душевних та тілесних хвороб тих, хто щиро молиться та має віру в Бога.

В монастирі постійно перебувають святині Православної Церкви – частки мощів прп. Іова Почаївського; прпп. отців Києво-Печерських: Варлаама-ігумена, Никодима-просфорника, Марка-гробокопателя; священномученика Макарія, митрополита Київського; вмч. Меркурія Кесарійського та інших святих.

Древній Угорницький монастир Преображення Господнього відродився, але його відродження, його відбудова важливі не лише для ченців, – це справа кожного православного християнина, який дбає про відродження своєї власної душі, дбає про відновлення чернечої молитви на святому місці, вболіває за продовження багатовікової історії славетної обителі!

Акафіст

Пресвятій Богородиці,

на честь ікони Її «Угорницьке Життєдайне Джерело»-«Похвала Угорницька»

Кондак 1

Вибраної від усіх родів Володарці Богородиці, з Угорницького пагорба та від душі монастирської – новоявленого Чудотворного джерела «Дзіньохи», що виявляє нам благодатну допомогу, цілющою водою, яка струменить тут Богоматеринську ласку людям, похвальну пісню творимо Тобі  раби Твої; Бо Ти  є Преблагою Матір’ю Божою та Царицею Благодатного Православного краю цього.  Вилий на нас великі та багаті милості Твої, недуги наші зціли й скорботи втамуй, щоб ми подячно кликали Тобі: Радуйся, похвало Угорницька і землі Прикарпатської надіє і утіхо!

Ікос 1

Архангелів та  Ангелів  безліч не можуть збагнути, якою превеликою є любов Богоматері до побожного краю Прикарпатського, скільки Святинь і Святих людей явив Господь за Її молитвами землі цій,   Мати  Бога Слова, що на водах землю утвердив. Ми ж, Тебе, Чеснішу від Херувимів, і Славнішу незрівнянно за Серафимів, з умилінням Покровою вважаємо та,  за Твої благодіяння, що на нас здійснились, насмілюємось  взивати Тобі:

Радуйся, Володарко, Богом Отцем вибрана для України.

Радуйся, Духом Святим осяяна. Для вічності людей

Радуйся, Різдвом Сина Божого, звеличена, для слави вічної.

Радуйся, у жонах благословенна.

Радуйся, бо Ти Богородицею величаєшся по всі віки.

Радуйся, від усіх родів звеличувана. За словом Господнім

Радуйся, похвало Угорницька і землі Прикарпатської надіє і втіхо!

Кондак 2

Бачачи, Премилосердна Мати, неймовірні поневіряння та страждання людей Прикарпаття, через слабкість та гріховність людську, Твоя Богоматерин-ська душа молитовно виблага у Христа Бога милосердя до нас. Після тривалих часів спраги та голоду духовного, тоді джерело води живої прикарпатцям  показала Ти та монастир, зруйнований зневірою воскресила; тому ми  подячно заспівали Тобі: Алилуя.

Ікос 2

Усвідомили люди побожні у Прикарпатті Твою волю Богоматеринську, що на джерело води чудесами вказувала, і сприйняли його, наче купіль Силоамску. Згадав край цей Богом улюблений, Великих святих краю свого Іова Почаївського  та Іова Княгиницького, які по всі часи молили Христа Бога і Божественну Матір Його про нас, повірили щиро, що Вона не тільки спраглих напуває, але й від біди та недолі звільняє; ми, що милості Твоєї, Діво Богородице, шукаємо, ось так воспіваємо Тобі:

Радуйся, Володарко, що купіль спасіння  життєво нам об»явила.

Радуйся,  сліпоту людей, душевну і тілесну Ти зцілюєш.

Радуйся,  розслаблених утвердження у вірі.

Радуйся, хромих ходіння.

Радуйся, Мати Світла, що сліпим очі відкриваєш, просвітлюючи їх.

Радуйся,  світлом істини тих що в темряві  гріхів сидять,  опромінюєш.

Радуйся, похвало Угорницька і землі Прикарпатської надіє і втіхо!

Кондак 3

Сила Вишнього осіняє всіх, що з вірою і благоговінням,  линуть до Угорницького Життєдайного Джерела Твого, Пречиста Царице Владичице. Тут благодать Небесного заступництва Твого, Мати Божа, помножена силою молитовного заступництва могутнього Преподобного захисту отців Святих Іовів, що походять з краю цього.  Заради цього  силою благодаті Божої осіни й нас, що смиренно припадаємо до Тебе, Богомати, у молитвах  Тебе благаючи: Алилуя.

Ікос 3

Маючи невичерпне  багатство милосердя, Владичице, та передбачаючи земні долі людей,  постійну присутність Свою ти виявила тим, що перед великими випробовуваннями  для краю цього ти утвердила Святині монастирів на Прикарпатті, покликала до життя вірних Православних подвижників, щоб вона по всі часи віддано служили славі Божій та спасінню землі своєї. Відтоді всім нам, хто в недугах, руку допомоги Твоєї простираєш, що болі лікує, страсті зціляє, у Життєдайному Джерелі Твоєму Угорницькому. Через це ось так співаємо Тобі:

Радуйся, Прикарпатське  Джерело безнастанної радості.

Радуйся,  Пресвята Чаше невимовної доброти.

Радуйся,  Скарбе  благодаті не бідніючий ніколи.

Радуйся,  для тих, що милості в Тебе просять, постійно подаєш.

Радуйся, Зцілення наше від недуг різних.

Радуйся,  Вгамування сумнівів людських.

Радуйся, похвало Угорницька і землі Прикарпатської надіє і втіхо!

Кондак 4

Буревієм  незбагненності здивовані стали мешканці землі Прикарпатської, коли після тривалих поневірянь, бід та спраги духовної, шукаючи воду, щоб спрагу  духовну утамувати, віднайшли її у відроджених Святинях краю свого – Угорницькому монастирі та Скиті манявському , а також у іншиш обителях Прикарпаття. А тут, як у давнину, силою Божою з каменя вода виструмінилась, так само й нині в пустелі безводній нашого гріховного життя  джерело з’явилося;  наче Мойсею, що виточив з каменя води. Ти Сама, о,  Богомати, стала Служителькою  чуда;  через це молимося Тобі: спраглі душі наші благочестя напій водами, всіх, що  кличемо до Тебе: Алилуя.

Ікос 4

Почувши люди Прикарпаття дивний голос Твій, Мати милосердя, що на джерело води вказував, щоб спраглий край  напоїти й сліпоту духовну зцілити, ревно взялися до справи відродження Святинь. Святителі та отці духовні, люди від влади та прості благочесні з ревністю та наснагою відродили обителі, очистили джерела. Вони  здійснення слів Твоїх бачачи, ось так співають Тобі:

Радуйся, Владичице Карпатського Підгір»я,  що страждальців втішаєш.

Радуйся, бо тих, що хворіють Ти уздоровлюєш.

Радуйся, бо Ти німим мову  благословесну  даруєш.

Радуйся, бо Ти усіх немічних вірних лікуєш.

Радуйся,  бо Ти  тим, які в бідах,  допомагаєш.

Радуйся, бо тим, що сумують розраду подаєш.

Радуйся, похвало Угорницька і землі Прикарпатської надіє і втіхо!

Кондак 5

Божественну воду від Життєдайного Джерела Угорницького Твого, що струмки благодаті зливає, ми почерпаємо для зцілення недуг душевних і тілесних, Діво Богородице, всі стаємо чистішими та духовно багатшими. Твоєю Богоматерин-ською любов»ю зігріті сміливіше прамуєо до вічності, обіцяної Богом, та все чинимо, щоб не змовкала в нашому краї ангельська пісня: Алилуя.

Ікос 5

Бачачи  люди  Богом улюбленої землі нашої, якою превеликою є любов Божа та Твоє Небесне заступництво, Матінко небесна, виявлене в особах велики Преподобних ченців Святих краю нашого, а також чисельного чернецтва Прикарпатського у всі часи нашої історії, стараються уподібнитись їм у житті побожному та спасительному. А Тобі, що  водою Живоносного Джерела Твого прозріння даруєш нам, Богомати, поспішаємо піснями, наче  дарунками ось так послужити:

Радуйся, Владичице, що милосердя двері вірним  відчиняєш.

Радуйся,  бо тих, що надіються на Тебе що надіються, Ти не посоромлюєш.

Радуйся,  бо тих, що бідують, Ти  утішаєш.

Радуйся,  від напастей визволяєш.

Радуйся,  бо тих, що знемагають Ти зміцнюєш.

Радуйся, похвало Угорницька і землі Прикарпатської надіє і втіхо!

Кондак 6

Проповідниками  чудес Твоїх, Мати Божа, стають всі очевидці зцілень, що звершуються в монастирі цьому. Здивовані, як близько знаходишся ти до земної, людської:віри, надії, любові.  Побожності та хвилювання духовного сповнені  водою від Живоносного Джерела Твого, Матінко Божа і наша, благаємо безнастанно Тебе,  і нам темні зіниці душевні освіти, щоб ми завжди подячно проповідували про милості Твої взиваючи: Алилуя.

Ікос 6

Засяяло нам  Життєдайне Джерело Твоє, Премилосердна Мати, що виливає багату та різновидну благодать Сина Твого й Бога нашого, Христа Життєдавця. У цьому превелика надія усіх нас, що покликані до життя в сьогоденні. В цьому безмежна надія для України нашої та людей її. Розбудови державної; а також наших міст та сіл. Родинного життя та збереження нашої віри Православної та побожних звичаїв краю нашого. Через це приносимо Тобі співи ось ці:

Радуйся, Владичице, усердна наша Заступнице з Прикарпаття.

Радуйся, храмів Божих почесна Охоронителько.

Радуйся, святих обителей преславна Ігуменя.

Радуйся, для тих, що у чернецтві подвиги звершують, завжди напоумлення.

Радуйся, українського чернецтва у слухняності зміцнення.

Радуйся, усіх християн Покрово  й Захисте.

Радуйся, похвало Угорницька і землі Прикарпатської надіє і втіхо!

Кондак 7

Захотіли святі та  благочестивий  отці: Іов Залізо та Іов Княгиницький, що у важких часах латинського поневіряння землю свою достойно рятували, у важкі часи сьогодення прийти на допомогу землякам вірним, Владичице, молитвами оживили святині монастирські, вимолили чудеса небесні, закликали гідних отців до воскреслих святинь, які вдячність приносять Тобі, та допомоги Твоєї шукають, тут знаходили її, взиваючи до Тебе: Алилуя.

Ікос 7

Нова купіль Силоамська з’явилася в Угорниках Прикарпатських, вона більша за ту давню, Пречиста Владичице, Монастир Спаський та Храм Михайлівський, в яких поклоняємось іконі Угорницького Життєдайного Джерела, тому що не один раз в році і лише перший, хто входив здоров’я тіла отримував, але Ти постійно всякий недуг душевний і тілесний завжди уздоровлюєш. Через це співаємо Тобі:

Радуйся,  Купеле Угорницька, що у ній скорботи наші поринають.

Радуйся,  Чаше  веселості, що у ній печалі наші розчиняються.

Радуйся,  Каменю, що у ньому Ти спраглих життя напуваєш.

Радуйся,  Дерево, що ним гіркі  води моря житейського, осолоджуєш.

Радуйся,  животворної води Джерело,  невичерпне.

Радуйся,  вмивальнице, що гріховну скверну совісті нашої умиваєш.

Радуйся, похвало Угорницька і землі Прикарпатської надіє і втіхо!

Кондак 8

Дивним і преславним чудом явилось місце Угорницького Життєдайного Джерела Твого, Богородице. Проминули важкі часи богоборства та лютої зневіри. Духовна весна настала для побожного Прикарпаття. Тут бо в Ньому спрага духовна й тілесна знову щедро вгамовується, і хворобами одержимі, зціляються. Ми ж, благодать таку  прославляємо, співаючи  Тобі: Алилуя.

Ікос 8

Усім все Ти подаєш, хто з вірою приходить  до Життєдайного Джерела Угорницького, Премилостива Богородице. Доказом цього стає многолюддя, що лине до Святині Угорницької, до Джерела»Дзвіньохи», перш за все – до вселаскавих рук Богоматеринських та, до незмінного Покрову Твого, Богомати Пресвята. Через це усі ми подячно ось так співаємо Тобі:

Радуйся, Владичице, що Безплотного Ти воплотила для світу.

Радуйся,  матерів, що страждають, Всемилостива Розрадо.

Радуйся,   дітей, що матір втратили   дбайлива Охороно.

Радуйся,  юних Блага Наставнице.

Радуйся,  дітей нескінченне виховання.

Радуйся, похвало Угорницька і землі Прикарпатської надіє і утіхо!

 

Кондак 9

Усяке єство Ангельське й людське дивується  милосердю Твоєму, Пресвята Діво. Вважалося – не може бути порятунку з неволі атеїстичної, безбожницької, від безглуздя богоборчого. Але відступила недоля. Сила молитов і заступництва великих преподобних отців і Твоя Богоматеринська ревність врятували нас і не полишають ніколи. Ти завжди й усім з’являєшся Помічницею й Заступницею, тим що співають Тобі: Алилуя.

Ікос 9

Проповідники велемовні не можуть гідно оспівати Життєдайне Угорницьке Джерело Твоєї невичерпної благодаті, пояснити силу чудес Твоїх, Богородице. Залунала побожна проповідь у відродженій Святині Прикарпатській. Храм Архістратига Михаїла, що виріс тут, спричинив, і могутні крила захисту свого він розпростер над краєм нашим. А Ти, Мати Божа зціляєш недужих і  з’являєш людям поміч постійну на всяку користь душевну і тілесну, за що  співаємо Тобі:

Радуйся,  Храме Бога Живого в  Україні нашій.

Радуйся,  Житло Духа Святого посеред нас.

Радуйся,  Ангелів славо з землі нашої.

Радуйся,  вселенної  могутня Державо.

Радуйся, миру душевного Спасіння.

Радуйся, похвало Угорницька і землі Прикарпатської надіє і утіхо!

Кондак 10

Урятувати бажаючи людей страдаючих, Джерело життя з’явила Ти для світу, Пресвята Богородице. Коли не мали ми  права вірити та поневірялися дорогами безвір»я та маловірства, Ти, Матінко Пресвята, не полишала нас, але як Свого Божественного Сина Христа, на іконі, так само пригортаєш нас до себе, оберігаючи та спасаючи всіх, хто лине до Тебе.  Цією благодаттю,  всі  скорботні і опечалені отримують зцілення й розраду, через це з вдячністю кличемо до Тебе: Алилуя.

Ікос 10

Стіною  й Покровою  Ти стала для тих, що у нещастях та потребах допомоги Твоєї просять, Владичице світу,  коли Угорницьке Життєдайне Джерело з’явила Єси, Допоки панує у світі гріх та спокуси диявольські, доти біди та нещастя не полишатимуть нас. Але залишайся для нас охороною від усяких хвороб, у напастях і печалях – розрадою, для всіх, що ось так співають Тобі:

Радуйся, Владичице, гордих і непокірних людей утихомирення.

Радуйся,  намірів лукавих і злих припинення.

Радуйся,  скривджених заступлення.

Радуйся,  кривдників напоумлення.

Радуйся,  винних покарання.

Радуйся,   безневинних виправдання.

Радуйся, похвало Угорницька і землі Прикарпатської надіє і утіхо!

Кондак 11

Спів, мольбою сповнений, перед Життєдайним Джерелом Угорницьким, Іконою Твоєю Пресвятою,  знову і знову приносимо Тобі, Богородице Пресвята. Усі, що в покаянні кличуть від душі: Владичице, прийми молитви рабів Твоїх і визволи  нас від усякої скорботи і немочі, нужди і печалі: прости слабовір»я  народу нашого, щоб ми співали про Тебе Богові: Алилуя.

Ікос 11

Світлосяйною свічкою сяє у світі Божественне Джерело Твоє монастирське, Пресвята Богородице. Променями благодаті, чудеса Тобою з’явлені Іконою Пресвятою Угорницькою, воскресаємо, просвічуємося та радіємо присутністю Твоєю серед  нас. Нехай завжди розумом та серцем просвічені,  взиваємо Тобі:

Радуйся, Володарко, розумів просвічення.

Радуйся,  сердець наших очищення.

Радуйся,  духу відновлення.

Радуйся, душ освячення.

Радуйся, здоров’я зміцнення.

Радуйся, похвало Угорницька і землі Прикарпатської надіє і утіхо!

Кондак 12

Благодаті Твоєї Життєдайне Джерело «Дзвіньоху» маючи, Пресвята Діво, Та Ікону Пресвяту Угорницьку, всі ми до Тебе прибігаємо, як до Нерушимої Стіни й предстательства, що у Софії Київській Тисячоліття спасає усіх нас. Зглянься  благосердям, Пресвята Богородице, на люте наше озлоблення і зціли душ і тіл скорботи та немочі, щоб  ми кликали про Тебе Богу: Алилуя.

Ікос 12

Оспівуючи  Твої чудеса, хвалимо й славимо Твоє Життєдайне Джерело, з»явлене у Православному Прикарпатті, Пресвята Діво. Насолоджуємось силою Ласки Твоєї, що від Чудотворного Образу Твого зливається на нас. Ми від нього черпаємо струмки чисельної  благодаті та величаємо Тебе похвалами такими:

Радуйся, Отроковице Боговибрана для світу.

Радуйся, Невісто Боговінчана від людей земних.

Радуйся, у жонах Благословенна Богомати.

Радуйся, більше за небесні Сили Звеличена.

Радуйся, Престолу Господньому  безнастанно Ти предстоїш.

Радуйся, Заступнице наша, що завжди за мир молишся.

Радуйся, похвало Угорницька і землі Прикарпатської надіє і утіхо!

Кондак 13

О,  Всеоспівана Мати, що Життєдайне Джерело Твоє в Угорницькому святому монастирі, Прикарпаттю дала, Образом Чудотворним нагородила братію та побожний край і народ наш. Від них виливаєш великі й багаті милості. Прийми вдячне моління наше, напій нас від джерела Твого в  житті нинішньому й прийдешньому, зігрій вогнем Неопалимої Купини Образу Твого, щоб ми завжди кликали  про Тебе Богові: Алилуя.(Цей кондак читається тричі, потім ікос 1 і кондак 1)

Молитва

О,  Пресвята Діво, Всемилостива Царице і Владичице Богородице, Багато у світі цьому Життєдайних Джерел, сповнених Твоєї небесної любові для помочі та заступництва людей. Багато Чудотворних Ікон на землі Тобою дарованих для віри, надії та любові земнородних. Але Життєдайне Твоє Джерело Угорницьке, що знаходиться так близенько до нас, виявляючи Твою дорогоцінну присутність та незрівнянну милість, виточує цілющі дари на здоров’я душ і тіл наших і на спасіння світу, які  Ти все милостиво подала  нам. Тому з вдячністю  усердно молимо Тебе, Царице Пресвята: Святинями Своїми, що даровані Православному Прикарпаттю,  моли Сина Твого й Бога нашого, дати відпущення  гріхів для всякої душі скорботної й озлобленої. Твоя допомога є милістю і розрадою та звільненням від нещасть, скорбот і недугів. Подай, Владичице, монгастирю(храму цьому) людям покрову та святій обителі цій укріплення. Містам  збереження, Україні нашій – спасіння й охорон від напастей, щоб ми  мирно прожили  життя земне і в майбутньому віці сподобилися бачити Тебе, Заступницю нашу, у славі Царства Сина Твого й Бога нашого, Йому ж слава й держава належить, з Отцем і Пресвятим Духом повік. Амінь.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.