Акафіст Пречистій Владичиці нашій Богородиці задля з’явлення Чудотворного Образу ЇЇ “Самбірського плачучого”

КОНДАК 1

Вибраній Тобі, від усіх земних родів, щоб стала Ти Пречистим Храмом Спаса, для Церкви Христової пребожественною Окрасою, для всього світу дивовижною Покровою; а для Прикарпаття – Матір’ю Всещедрою, подяку складаємо ми Тобі, як вірні слуги Твої, Богородице. Ти виростила для світу плід вічного життя , а для краю нашого подарувала образ Твій вселаскавий та у місті Самборі з’явила Його. Для усіх вірних виявилась Ти Захисницею  і єдиною правдивою Богородицею, щоб ми взивали до Тебе: Радуйся Самбірська Діво Маріє, Побожного Прикарпаття Покрово і Заступнице.

ІКОС 1

Ангелів на небі безліку і люд Прикарпатський на землі духовно споріднюючись Пречистій Діві Марії похвальну пісню радісно возносять: Тобою втішається, Благодатна, всяке створіння небесне і земне. Все Підгір’я, Тобою обласкане, духовно радіє Тобі, Пречиста, що ознаменування Самбірського Образу Свого нам подарувала, благословляючи ним Прикарпаття, як Священному Ківоту Нового Завіту заспіваємо:

Радуйся Прикарпатський Престоле  вогневидного Божества;

Радуйся Тайно втілення Божественного Слова;

Радуйся, Отця Небесного незбагненне благовоління;

Радуйся, Сина Божого дивовижне втілення;

Радуйся ,Духа Святого Пребожественне Святилище;

Радуйся, невмістимого Вмістилище;

Радуйся, бо Ти Гроно Божественне для світу виростила;

Радуйся, бо Ти плід гріховний, Єви праматері, знищила;

Радуйся Самбірська Діво Маріє ,Побожного Прикарпаття Покрово і Заступнице.

КОНДАК 2

Споглядаємо Тебе, всемилосердна Мати, наче Хмарину Божественну над Скінією Завіту, як над краєм нашим побожним омофор Свій простираєш. Ти ж бо  на всіх кінцях землі Церкву Божу прикрасила, уподібнюючи ЇЇ раєві. То ж якою великою є втіха вірних людей, захищених Покровом Твоїм, що радіють та Богові співають: Алилуя.

ІКОС 2

Розуму марнотливому неможливим є усвідомлення Промислу Божого, Діво Богородице, виявленного до Тебе, Матінко. Даремно мовлять вони:” Як то Діва родити змогла  та Дівою залишилася?” Але ми, у Євангельське Благовістя  з вірою вникаючі, визнаємо: де воліє лише Бог, там переможеними стають закони земні. Через те Син Божий ,  волею Отця, понад слова і розуміння від Божествекнного Духа та безмужньої Діви невимовно втілився, щоб врятувати нас. Тож ощасливлені Тобою Українська Земля та побожне Прикарпаття, як Богоневістну Матір православно звеличуємо:

Радуйся, Божественного Агнця Непорочна Мати;

Радуйся, Спасительної Ласки світові спричинення;

Радуйся , Благодатна Вершино землі нашої;

Радуйся, Чаше, дарами Святого Духа сповнена;

Радуйся, бо ж через Тебе, ми благовоління Боже впізнали;

Радуйся, бо ж Тобою  ми любов Сина Божого здобули;

Радуйся, Хмарино, що Божественною Манною світ осолодила;

Радуйся, Джерело, що безсмертним напитком нас оживило;

Радуйся Самбірська Діво Маріє ,Побожного Прикарпаття Покрово і Заступнице.

КОНДАК 3

Силою  Духа Святого обласкана та Божественною любов’ю сповнена, ось такою пізнав Тебе світ, Богородице, наче Цвіт, райської краси, нев’янучий. Хто вимовить незбагненність милосердя Твого? Ти ж бо найвище за всіх небесних і земних препіднесена, Свою милість для всіх нас з’явила і землю нашу дивовижним образом Твоїм Самбірським, ласками Своїми наповнила, Всещедра Богомати, щоб люд україхнський усвідомив, що не залишить нас Господь, доки звучатимуть молитви Твої за народ, який читстим серцем взиває до нього   : Алилуя.

ІКОС 3

Маючи Діва любов Материнську  до усіх людей,ось цей дару годину Голгофської скорботи, біля Хреста Твого Сина, страждаючого Ти над світом розпростерла і полюбила той світ з Господом спасаючим його. То ж не переста- вай, Пречиста, благати в молитвах Всещедрого бога, теплом любові Твоєї, як Матір усіх скорботних та опечалених, посеред життєвих напастей, щоб Син Твій дарував землі нашій спокій та безжурність;а Церкві Святій Своїй непохитне добре становище, щоби ми від усякого зла вибавлені Тобою, з ангелами співали Тобі:

Радуйся,Церкви Христової Лоно непорочної чистоти;

Радуйся, втілення Божественної краси;

Рудуйся ,для усіх небесних радість та здивування;

Радуйся, для усіх земнородних надіє та визволення від зла;

Радуйся,Усердна перед Богом за нас Молитовнице;

Радуйся, бо Ти усі печалі світу у молитвах збираєш;

Радуйся, бо усіх скорботних та у відчаї, доброю надією укріплюєш;

Радуйся Самбірська Діво Маріє ,Побожного Прикарпаття Покрово і Заступнице.

КОНДАК 4

Буремними стали напади злих іновірців,  тоді земя Галицька птрепенулася, як сусіди – латинани, наче пекельники, жадали вогнем і мечем народ наш полонити, віру Святу Православну здолати, юні душі на манівці завести, дітей несвідомих від родичів відняти та ворогами безчесними супроти землі рідньої, батьківської та віри спасительної перетворити. Але Ти, Всемилостьива Мати, предивним Образом Самбірським, ворогів налякала, люд Прикарпатський надихаючи, на супротивників мужньо піднесла, щоби ті, що Тобою спасаються,у віках взивали до Бога: Алилуя.

ІКОС 4

Коли почули люди краю Прикарпатського, Матінко Божа, Про Твоє заступництво,щиро раділи з того,що Ти предивною Іконою Своєю, чудодивно з Греції Православної принесеною, напади ворогів відбивала, сльози людські втирала, та за край наш слізно до Бога взивала. Тоді вороги у перестрасі втікали, переможені силою Образу Твого, Пречиста. Нехай же вони усвідомлять, якою сильною є Покрова Твоя Свята, якою праотці наші з вірою завжди звитяжили лиходіїв. Ми ж досвідом Їх та вірою до нині спасаємось, із вдячністю співаючи тобі , Діво Мати:

Радуйся, Надіє наша та посеред нещасть – Втіхо;

Радуйся, землі нашої від усіх ворогів Ізбавителько;

Радуйся, бо Ти Материнськими руками Твоїми від бід та напастей рятуєш;

Радуйся, бо Ти, любов’ю серця Твого, в час горя життєвого нас зігріваєш;

Радуйся, бо Ти серед дня і ночі омофором Твоїм нас покриваєш;

Радуйся, бо Ти у земних випробовуваннях дорогу спасіння нам освічуєш;

Радуйся, бо Ти  Всесвятою Іконою Твоєю, любов Твою до нас виявляєш;

Радуйся, торжество любові та милосердя Божого Ти світові відкриваєш;

Радуйся Самбірська Діво Маріє ,Побожного Прикарпаття Покрово і Заступнице.

КОНДАК 5

Богоявленою Зорею явилася Ікона Твоя Самбірська, Всеблагословенна Мати, впродовж довгих столітть дорогу спасіння для вірних освічуючи. Тому то до Святині Самбірської володарі та воїни, ієрархи, священики, ченці та миряни у страхітливі дні нещасть з вірою линули, наче за Давида Голіафа , вони напади ворожі перемагають,побожністю віри Православної землю батьків наших оздоблюють наче виноградник Божий. То ж у Самбірському побожному Винограднику з роду в рід Дбайливо співається пісня богові: Алилуя.

ІКОС 5

Коли побачив люд Прикарпатський предивне з’явлення Чудотворного Образу Твого Самбірського, а в Ньому Всеблагодатну Покрову та визволення від ворогів, тоді наче немовля Іоан Предтеча у лоні матері своєї, радісно з довір’ям здригнулися та з побожністю, припадаючи, заспівали: зглянься ласкаво на молбу слуг Твоїх, Пренепорочна, втихомир лютість тих, що супроти нас повстають, щоби ми не завстидалися,  Володарко, взиваючи до Тебе. Поспіши до благань наших, які ми до Тебе з вірою підносимо:

Радуйся, милості неоціненний Скарбе;

Радуйся, Втіхо грішників розкаянних, неповстидна;

Радуйся, Матінко Вселаскава, для осиротілих;

Радуйся, Заступнице скора для тих,що попали в біду;

Радуйся, Кормителько щедра для вдів та немічних;

Радуйся, Провіднице для всіх,що недуги терплять та в полонах мучаться;

Радуйся, подорожуючим на воді та на землі скора Помічнице;

Радуйся і в повітрі літаючим,  від смертельних нещасть Рятівнице;

Радуйся Самбірська Діво Маріє ,Побожного Прикарпаття Покрово і Заступнице.

КОНДАК 6

Проповідує та славословить Українська Церква та православна Самбірська громада предивні чудеса милосердя Твого, Пренепорочна Мати, які Ти на рід християнський, через святі Ікони Твої вселаскаво зливаєш. Справди лось промовлене Тобою колись, що за сходу сонця до заходу будуть величати  Тебе всі роди, Матінку Божу, від херувимів чеснійшу і за серафимів незрівнянно славнішу Тебе визнаємо і до Твого милосердя припадаючи всерадісно взиваємо Богові: Алилуя.

ІКОС 6

Засяяло Світло вічного Життя з пречистого Твого лона, Мати Богородице, і всесвіт увесь обожнило. А Тебе, Матір Свою Преблагословенну, вірним Своїм, як усердну Заступницю дарувало, щоб так, як і Його, Спасителя для всіх, руками Своїми Ти огортала і оберігала від збурення світу цього, так само огороди світ цей та Українську Церкву Святу від всяких бід та злих обставин. То ж, споглядаючи на Тебе, з’явлену на образі Самбірському Чудотворному, якого ти для втіхи духовної Підгір’ю подарувала, немов Тобі Самій оприсутненій з нами, вклоняючись  ,велично оспівуємо це дивовижне Таїнство Твоє:

Радуйся, бо Ти суд правди вічної нам відкриваєш;

Радуйся, бо Ти розум і совість нашу Богопізнанням просвічуєш;

Радуйся, бо Ти ризою Божества зодягнула рід людський;

Радуйся, бо Ти насліддя вічного Небесного торжества відкрила для світу;

Радуйся,Бо Ти є яскравим виявленням волі нашої;

Радуйсмя, бо Ти є для душ наших від сітей диявола вибавлення;

Радуйся, Обрадуванна, бо через Тебе Господь Сил перебуває з нами;

Радуйся, Священна пристане Спасителевої відради;

Радуйся Самбірська Діво Маріє ,Побожного Прикарпаття Покрово і Заступнице.

КОНДАК 7

Бажаючи всіма засобами знищити  побожність віри Православної у народі нашому, іновірці безчесні часто по- хижацьки старалися землю Галицьку поневолити. Ось, тоді вони зажадали Образ Твій Пречистий поневолити, яким народ наш благодатно в одностайності віри скріплявся та ворогів перемагав. Нехай же не доторкнеться до нього рука ворогів осквернених. НАрод же Самбірський Благодатний Образ Твій сумлінно оберігаючи, прикрасили Його та вшанували, з з псалмами духовними хвалу зносили Богові: Алилуйя.

ІКОС 7

Нові чудеса та знамення, наче з  медоплинної галузки, у Прикарпатській місцевості зливалися  від Образу Святого Самбірського, Богомати Пречиста, на  всіх тих, що до тебе з вірою линуть. Бо ж стала Ти для сліпих прозрінням, для скалічених ходінням, опечаленим- втіхою та у всіх стражданнях важких-  втішаючою надією. Українському люду нашому – твердинею непереможною Матінко Всеблага.Тебе ж сповнену благодатними дарами Святого Духа з побожністю вшановуючи з вдячністю приносимо оці похвали:

Радуйся, Господній Ківоте,вознесений до Вишнього Престолу;

Радуйся, Вчителько, навчаюча покланятися в Тройці Єдиному Богу;

Радуйся, молитви родичів про дітей своїх виконуюча;

Радуйся, добру опіку дітей про родичів своїх освячуюча;

Радуйся, боголюбивих матерів славо і дівства красото;

Радуйся, юнаків побожних  гідна похвало;

Радуйся, воїнів та володарів наших, знамено миру нездоланне;

Радуйся , працелюбних хліборобів, багацтво невичерпне;

Радуйся Самбірська Діво Маріє ,Побожного Прикарпаття Покрово і Заступнице.

КОНДАК 8

Дивовижне та найславніше все те, явлене Тобою, Мати Богородице. Ти ж бо не лише Дівою залишаючись, Бога в тілі народила, але Благодаттю Божою не бідніюча, через земні Чудотворні Ікони Твої, силу і чинність Святого Духа безна -станно зливаєш на вірних людей Своїх сповіщаючи їм радість спасіння. Бо ж тільки у Тобі маємо втіху порятунку, усі наші печалі та скорботи зникають, всілякі зваби ворожі перемагаються. Тому всехвально ми приносимо пісню Тобі: Алилуйя.

ІКОС 8

Для кожної людини, яку скорботи та печалі життєві перемагають, Святий Самбірський Образ Твій, Пречиста  Мати Маріє, став джерелом вселаскавої втіхи. Для неба і землі стала ти нев’янучими красотами, лілеєю красоти. Бо кожна людина, що з вірою до тебе лине, теплотою зігрівається твоєї материнської любові, а серцем і душею до Бога притуляється, сподобляючись вічного життя, через це з побожністю виголошуємо тобі:

Радуйся, зірнице незвіданої краси;

Радуйся, теплото незгасимої любові;

Радуйся, славна заступнице за нас перед Богом;

Радуйся, предивна споручнице в нашому спасінні;

Радуйся, спасаюча всіх, що в гріхах заблудили;

Радуйся, предстательнийце незрима в бідах і напастях сущим;

Радуйся, рятівнице скора від ворогів видимих і невидимих та від лютої й несподіваної смерті

Радуйся Самбірська Діво Маріє ,Побожного Прикарпаття Покрово і Заступнице.

КОНДАК 9

Усі краї землі, наче сонце світоносне, Матінко Божа, Ти у вірі просвітила благодатним явлінням Чудотворних Ікон Твоїх і материнську любов Матері Господа сил до всіх людей виявила Богородице, через це Вселенська Церква, іменем Твоїм красуючись, як Всесвітню славу, що з поміж людей проросла і Владику Спасителя породила, Тебе Діву Марію, нашу віру стверджуючу, оспівуємо, Богові ж приносимо ангельський піснеспів: Алилуя.

ІКОС 9.

Проповідництво  слів пророчих богозващуваних ми сьогодні споглядаємо про Тебе, Мати Богородице. Бо ті слова також на народі нашому збулися, тому що від днів хрещення його земля українська святим Твоїм помешканням названа. Весну духовну переживаючи, дивовижними плодами для Небесної Церкви проросла. Це – рівноапостоли і святителі, преподобні і праведні, мученики та сповідники, також самбірчанин Павло Конюшкевич, святитель Тобольський, надією на милість Твою святість здобув. З тими плодами нехай і ми ніколи не будемо посоромленими. Через це тепер втішаючись другим тисячоліттям євангельського просвічення народу нашого, яке наступило, усі ми приносимо Тобі оцю подячну похвалу:

Радуйся, Головизно нашого спасіння;

Радуйся, Славо пророцтв, що здійснилися;

Радуйся, Христового поселення найчистіша Палато;

Радуйся, святої землі нашої найсвітліша Втіхо;

Радуйся, всіми оспівувана Мати, що нас, дітей Своїх полюбила;

Радуйся, бо Ти вселаскавим Образом Своїм нас благословила;

Радуйся, міста Самбора Похвало дивовижна;

Радуйся, землі нашої Надіє неповстидна;

Радуйся Самбірська Діво Маріє ,Побожного Прикарпаття Покрово і Заступнице.

КОНДАК 10.

Бажаючи врятувати від темряви гріховної та чужовірного безчестя український рід наш, Чоловіколюбець Господь зволив піднести світильника сяючого для нашого краю – рівноапостольного Володимира, щоб він нас Євангельським Світлом просвітив, ризою Охрещення – благодатними вчинив; а печаттю Святого Духа народ український, немов любе надбання Своє єднанням любові та злагоди поєднав. Це князі  Київські, християнські землю нашу, торбі на помешкання, Пречиста Діво – Мати, збудувати зволили. Ти ж бо оздобила цю землю Єдемом яснопромінним – Іконами Чудотворними Своїми. Нас же, як дітей Своїх, найщиріше полюбила .Звільняючись ласкою Твоєю від всякого зла, з вірою взиваємо до Бога: Алилуя.

ІКОС 10

Муром, непереможною огорожою, обявилася Чудотворна Ікона Твоя Самбірська у землі Галицькій, Всепречиста Діво Маріє, особливо у страхітливих днях нападів безчесних чужинців, що бажали місто наше та мешканців його полонити. Та коли вони Тебе Саму, наче Оберіг Небесний, супроти ворогів грізний та неприступний, над долею міста нераз спостерігали, посоромлені втікали. Відтоді і до нині до Святої Ікони Твоєї ми маємо нездоланну надію Православну та силу непереможну, то ж,  як  Матері Божій, назавжди посеред нас опресутненій, із синівською любов’ю всерадісно кличемо:

Радуйся, Джерело усіх людських втіх;

Радуйся, Ковчеже переповнений небесною Благістю;

Радуйся, Печате Божественної чистоти;

Радуйся, Віночку небесної красоти;

Радуйся, Веселко, всіми Небесними дарами дивовижно сяюча;

Радуйся, Блискавко, що всяку силу ворожу, від вірних спопеляюча;

Радуйся, Божественна окрасо Прикарпатських  храмів Православних;

Радуйся, Благодатне утвердження для народу нашого у подвигах віри;

Радуйся Самбірська Діво Маріє ,Побожного Прикарпаття Покрово і Заступнице.

КОНДАК 11

Спів побожний та умилостивний прийми від нас, Всеблага Мати, за  те, що Ікону Твою Святу, на радість та духовну втіху нам подарувала. Ти Божественним Покровом Своїм народ наш від нещасть відгороджуєш, по – материнськи милуючи нас.Не опусти , Пречиста всіх тих, що на Тебе надію покладають; не відвернися від збіднілих сліз та зітхань, у молитві до Тебе звернених. Ти вознеси про нас молитву гарячу до Бога, щоб Він, через гріхи наші не відвернув очей Своїх від нас , коли взиватимемо до Нього: АЛИЛУЙЯ .

ІКОС 11

Світлом негаснучої Слави прикрасилася земля наша, з’явленням Чудотворних Ікон Твоїх, Пречиста Мати. Тому з роду в рід прославлятиметься ім’я Твоє Пресвяте в народі нашому, який так Ти полюбила.. Наче щедроплідний колос нашої землі Лик Вибранців Божих – Собор славних Прикарпатських Святих та Подвижників благочестя  до Церкви Небесної привела. Ото ж , ми наслідуючи віру їх. З любов’ю покланяємось Пречистому Образу Твоєму, Найсолодшому Немовляті – Христу Предвічному нашому, наче Світлу незаходимому. Тож спасаючій нас від зла страшного та розтління смерті все людське єство від серця взиває:

Радуйся, Зоре Світла незахіднього;

Радуйся, Мати Царя і Господа  Непереможного;

Радуйся, для Православної Церкви, окрасо негаснуча зоряна;

Радуйся, всіх родів наших Похвало і утвердження;

Радуйся світу цілого всежадання Помічнице;

Радуйся, Джерело Невичерпне любові та милосердя;

Радуйся, Ангелами оспівана та звеличена на небі;

Радуйся, вірними , по – синівськи возлюбленна і вшанована на землі;

Радуйся Самбірська Діво Маріє ,Побожного Прикарпаття Покрово і Заступнице.

 КОНДАК 12

Ласку Твою всемогутню пролий же на синів та дочок Галицької землі, Пречиста Діво Маріє, і  випроси мирних та спокійних днів для народу нашого, як і колись, у Кані-Галилейській Ти у Сина Твого і Бога нашого випросила і Він чудо створив. Щоб і ми у благочесті віри батьків наших проживали у спокої і щирості на славу Божу, і Чудотворним Образом Твоїм завжди були звільнені від ворогів видимих і невидимих та з подякою співали пісню переможну: Алилуя.

ІКОС 12

Оспівуючи велич Таїнства в якому дивовижно прославляється безмірність милосердя Твого, Матінко Божа, немов Пророк Давид перед Сінним  Ковчегом так і ми радіючи припадаємо до Образу Твого, єдиними устами і єдиними серцем взиваємо до Тебе Пречиста по всі дні життя нашого не залишай нас і в час кончини нашої нероздільно перебувай з нами, щоб ми долину смерті перейшли не гинучи і Царства Небесного Тобою успадкували. І як на землі, щоб так і на небі радісно взивали до Тебе:

Радуйся, Церкви Небесної незбагненна красото;

Радуйся, Церкви земної непостидно красото;

Радуйся, Божественна Покрово душ наших;

Радуйся, Визволителько від пекельних напастей;

Радуйся, Невичерпна Глибино любові та правди;

Радуйся, Дівства Твого чистоти ризо небесна;

Радуйся, Вселенної здивування та подив для ангелів і людей;

Радуйся, Вибавлення людського роду від пекла та смерті;

Радуйся, Висото ознаменування дівственної чистоти;

Радуйся, бо Різдвом Твоїм рід людський звеличений;

Радуйся, Царя Небесного Мати і цілого світу Владичице;

Радуйся, в день страшного Суду Христового вірна Наша рятівнице. 

Радуйся Самбірська Діво Маріє ,Побожного Прикарпаття Покрово і Заступнице.

Кондак 13

О, всіма оспівана Мати. Ти для всіх небесних і земних Похвала та Спасительна Надіє. Прийми від нас ці вдячні похвали за те, що Ти Образ Чудотворний Святий Твій, з Пречистим Немовлям Божим на руках подарувала Самбору та цілому Прикарпаттю а ворогам на посоромлення, щоб ми в скорботах печалях і в життєвих прикростях Твій спасительний притулок мали для Православної Церкви на скріплення; для землі нашої на визволення від ворогів та на благословення всіх, що через Тебе кличуть до Бога: Алилуя.

Цей кондак читається тричі. Після цього знову читаються перший ікос і перший кондак.

 

МОЛИТВА

До Пресвятої Владичиці нашої  Богородиці перед Чудотворним Образом Її  САМБІРСЬКИМ

О, Вселенська Похвало, спасаюча Радосте і Притулку для нас грішних, Преблагословенна Діво Маріє! Іменем Твоїм, Пречиста, Сили небесні перед Престолом Царя Слави, похвалячються, славословлячи Його;ми ж бо на землі мешканці долини гріха та смерті так часто попадаємо у гріховні сіті та до лукавства духа злоби піднебесної.З Милосердя  Твого радіючи і до Образу Твого всі припадаємо і молимось.Він бо вселаскавими Дарами Духа Святого наповнений землю Галицьку облагодатнює та наповнює ласкавістю. Споглянь о, Всеблага, на нас, серед скорбот та багатьох напастей знемагаючих. Не відкинь убогих молитов та слізних зітхань наших, але як Усердна Заступниця християнського роду, безнастанно благай Свого Сина і Бога нашого, щоб незборимоювчинив, утвердив та скріпив Свою Святу Православну Церкву для спасіння всіх людей. Щоб не переставав Духом Святим зливати милість Свою на всіх Православних християн, що з вірою і любов’ю до Святого Образу Твого линуть та Твого заступництва Материнського шукають, щоб не застидалися ми та не збідніли у благодаті всі ті, хто на Тебе надію покладає. О, Мати Божа, непостидна Надіє наша, Ти, як і в давнину землю нашу Галицьку, предків наших від ворогів безчесних зберегла даруванням цього Образу Твого. То ж і сьогодні просвіти нас Євангельськими істинами та укріпи. Від усіх , нам злого бажаючих, Ти визволи нас, щоб ми стали гідними Православної Званої Гостини, котра наш народ єднанням любові побожно з”єднує і до наслідування вічних благ приготовляє.

Також молимо Тебе, Премилосердна, відвідай і утіши щедротами Твоїми всіх, що до образу Твого припадають і моляться: ієрархів  і пастирів Христової Церкви вселаскавими  дарами  Святого Духа сповни, і в опіці над словесним стадом Христовим богомудро утверди, монахів і всіх убогих духом в терпінні утіши і підбодри, в хворобах і в важких обставинах перебуваючих відвідай, молодь утверди в невинності, дітей виховуй, воїнів зброєю спокою утверди, і всіх, що трудяться і тяготу зносять земними і небесними добрами наповни. Місто наше і жителів його та весь край наш спокоєм  огороди і в побожності віри православної обласкай, Україну нашу і всі краї і народи світу від ворожнечі і всесвітньої пагуби збережи, і як тільки можливо в братолюбстві утверди і подаруй всім все те що для спасіння потрібне є.

Поможи нам Всеблагая щоб ми волю Божу могли сповнити і подихом любові Його постійно полум”яніли. Щоб молитвами і щедротами Милосердя Твого ми вибавилися від всякої біди. І щоб у всякій побожності і в чистоті ми звеличували Трисвяте Ім”я Бога нашого: Отця і Сина і Святого Духа в віки віків. Амінь.

Опубліковано у Богослужбові тексти, Літературна творчість Владики Іоана, Новини монастиря, Новини сайту, Самбірське Православне Братство, Статті та книги | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Без коментарів.