Служіння Преосвященного владики Іоана, єпископа Львівського і Самбірського у 12 неділю після П’ятидесятниці

У неділю, 13/26 серпня, Свята Православна Церква святкує відання свята Преображення Господнього. Слід нагадати, що Свято Преображення Господнього існувало вже в IV столітті. Про це свідчать повчання св. Єфрема Сиріна і св. Іоана Златоуста. Існування свята в IV столітті показує, що початок його відноситися до попередніх трьох століть християнства. З VII століття дійшло до нас слово на Преображення Господнє св. Андрія Критського (635-680). У цьому слові термін «Преображення» розглядається не тільки в догматичному сенсі, але і в сенсі дійсного урочистого свята Церкви. У VIII столітті св. Іоан Дамаскін і св. Косма Маюмский склали ряд стихир та канони, якими Православна Церква прославляє подію свята і в даний час.

Преосвященний Іоан, єпископ Львівський і Самбірський, у цей святковий недільний день очолив богослужіння у храмі Успіння Пресвятої Богородиці м. Самбора. Йому співслужив ігумен Свято-Введенського чоловічого монастиря о. Іоан (Йоник) та духовенство єпархії.

Святе Євангелія 12 неділі після П’ятидесятниці несе глибокий зміст. Ще святитель Феофан Затворник, розкриваючи його зміст, писав: ««Важко багатому увійти в Царство Небесне». Тут зрозуміло багатий, який в самому собі бачить багато способів і багато сил до свого благоденства. Але коли незабаром багато маючий відсіче всяку пристрасть до маєтку, погасить в собі всяку на нього надію і перестане бачити в ньому істотну свою опору, тоді він у серці буває, як такий, що нічого не має; такому відкрита дорога в Царство. Багатство тоді не тільки не заважає, але допомагає, бо дає спосіб чинити добро. Не багатство біда, а уповання на нього і пристрасть до нього. Цю думку можна узагальнити так: хто на що надіється і до чого схиляється, той тим і багатий буває. Хто на Бога єдиного уповає і до Нього всім серцем приліплюється, той Богом і багатий; хто на інше що уповає, до того і серце своє звертає, крім Бога, той іншим цим і багатий, а не Богом. Звідси виходить: хто не Богом багатий, тому немає входу в Царство Боже».

Дбаючи про навчання вірних Львівсько-Самбірської єпархії, Преосвященний владика Іоан з великої відповідальністю ставиться до недільної проповіді священиків. У цю неділю, по благословенню владики, недільну проповідь виголосив прот. Микола Брийовський. Його змістовну та повчальну проповідь ви можете прослухати на нашому сайті:

Проповідь прот. Миколи Брийовського

Після відпусту Святої Літургії, до вірних з словом звернувся Преосвященний владика Іоан, єпископ Львівський і Самбірський. З великою увагою люди ловили кожне слово правлячого архієрея.

Слово владики Іоана

У цей день у храмі відбулася ще одна врочиста та знакова подія – були освячені розписи купола храму. Чин освячення, на дуже великої висоті, по благословенню владики Іоана, здійснив ігумен Іоан.

Після служби вірні єпархії мали змогу поспілкуватися з Преосвященним владикою та почути відповіді на хвилюючі їх питання життя єпархії та загалом стану справ у УАПЦ.

Прес-служба Львівсько-Самбірської єпархії

Опубліковано у єпископ Іоан (Швець), ігумен Іоан (Йоник), історія УПЦ КП, Новини монастиря, Новини православного світу, Прес-служба монастиря, Проповідь, прот. Миколай Брийовський. Додати до закладок постійне посилання.

Без коментарів.