ВІДГОМІН ОДНОГО ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКОГО ПОХОРОНУ В М. САМБОРІ

Перед очима один з 700-та листків передсмертного заповіту спочилого ієромонаха Миколая Куця.

30 травня у четвер, о 20-30 вечора, перейшов у вічність ієромонах – редемпторист УГКЦ о. Миколай Куць. Спочилий отець багато років земного життя присвятив відродженню і поширенню УГКЦ на території Самбірщини. Ще за радянських часів був переслідуваний і гнаний за свої переконання відносно свого віросповідання.

Перед смертю ієромонах Миколай для своїх духовних чад і всім християнам залишив передсмертний заповіт – сповідь, в якому зробив підсумок своєї праці у відродженні УГКЦ. Останнє прохання спочилого було про те, щоб цей заповіт був зачитаний під час відспівування у храмі біля його гробу. Але це останнє прохання о. Миколи було проігноровано і не виконано. Тому його послідовники, прості люди, зробили ксерокопію цього заповіту і розповсюдили у м. Самборі в знак поваги та відданості своєму духовному отцеві.

Цей заповіт о. Миколая стає знаковою подією, тому що в ньому висвітлюється та реальність, яку бояться висловити в голос прихильники УГКЦ, а саме слово православний. О.Миколай відкрито пішов на такий крок.

В церковній історії відомо, як під впливом Промислу та Благодаті Божої Савл (ап. Павло) з гонителя на християн, стає апостолом Павлом. Ось через що православні самбірчани з надзвичайною увагою прийняли заповіт о. Миколая, тому що в правоті православ’я, як ми бачимо, не тільки в православних, а слава Богу уже і у греко-католиків немає сумніву. Причина стоїть в іншому, чи не захоче хтось устами о. Миколи заманити православних у пастку. Боже змилуй такої думки, що хтось хоче зневажити, чи піддати сумніву щирість о. Миколая, його ми оцінили по-справедливості, але є такі проблеми часу, де потрібно розставити все по своїх місцях. Щирі слова у людей сприймаються на слух і діють по-своєму. Нажаль, не маючи об’єктивного історичного та канонічного підґрунтя вони з різних сторін можуть бути сприйняті неоднозначно. Зусиллями нашого Братства ми у найближчий час постараємося, на скільки наших сил та знань дати оцінку не спочилому у Бозі о. Миколаю, а тим речам, які побутують в нашому суспільстві, і по-можливості розкласти все по своїх місцях. Нехай в цьому допоможе нам Господь Бог.

Надіємося незабаром будуть публікації відносно даного питання.

Братство Свт. Павла Конюшкевича

http://uaoc-uk.org/archives/231

 

Опубліковано у Новини монастиря, Новини сайту, Поминання померлих, Прес-служба монастиря | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Без коментарів.