ЗАПОВІТ ІЄРОМОНАХА МИКОЛАЯ КУЦЯ

Моїм духовним чадам, найближчим i всім християнам в якості духовного заповіту залишаю виготовлену мною книжку «Здійснюйте ваше спасіння». Все, що в ній сказано для того, щоб спастися, необхідно застосовувати в життя, а священикам моє слово – «Священик хай освятиться». Для вічного спасіння необхідно жити за правилами святої християнської православної віри. Святу православну віру мається на увазі віру i вчення святих апостолів, святих отців i святих Сімох Вселенських Соборів. Християнам, щоб спастися необхідно уникати як страшної i смертельної зарази – впливу поганства. Нове поганство відродилося у XV ст. у Зх. Європі. Воно протягом шести столітъ заливає немов потоп народи i країни світу. Також треба уникати нехристиянського гуманізму, тобто відсунення Бога та духовності в житті людини на задній план та висунення на передній план людину з її тілом i його потребами та задоволенням людських пристрастей (гедонізм).

Кожна християнська душа повинна жити християнським гуманізмом, тобто любити Господа Бога цілим серцем, цілою душею, всіма своїми силами i думками, а ближнього свого (кожну людину) як самого себе.

Я являюся сином Української Греко-католицької Церкви, яка в своїй суті є Православною. Наші предки заключаючи Унію з Римським Апостольським Престолом не мали навіть найменшого наміру зрікатися православ’я. В цій церкві я намагався жити православ’ям святих апостолів, святих отців та святих сімох Вселенських Соборів. Вважаю, що тільки таким способом, належним чином можливо спастися. Biрні Української Греко-католицької Церкви мають добрі можливості до спасіння, тільки щоб не зрікалися Православ’я, щоб не наслідували західну зіпсованість, щоб не захоплювалися духовною гниллю.

В Греко-католицькій Церкві треба жити православ’ям. Це трохи важко, бо в наші часи приходиться плисти проти течії зіпсуття, але з Богом все можливо. Всі ми повинні жити мрією об’єднання всіх українських християн в єдину помісну Українську Православну церкву в канонічному єднанні зі всіма помісними церквами з Римським апостольським престолом, з Константинопольським Апостольським престолом, з Московським патріархатом та зі всіма іншими помісними церквами. Для того, всі повинні прикладати максимум зусиль, а Господь Бог поблагословить наші старання i посприяє в тому, щоб наша мрія стала дійсністю.

Прошу пробачення у всіх кому коли-небудь зробив прикрість, Прощавайте! До зустрічі у Небесному Царстві!

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Ієромонах Николай Куць

http://uaoc-uk.org/archives/236

 

Опубліковано у Новини монастиря, Новини сайту, Поминання померлих, Прес-служба монастиря, Статті та книги | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Без коментарів.