СВЯТИТЕЛЬ АФАНАСІЙ ВЕЛИКИЙ: ПОСЛАННЯ ДО ЖИВУЧИХ ЧЕРНЕЧИМ ЖИТТЯМ

У часі життєвих буревіїв, коли різни спокуси світу цього бажають відтягнуть нас від Святої Православної віри, як ніколи є актуальними слова святителя Афанасія Великого. Ці слова написана відносно єресі аріанства, що була засуджена на І Вселенському соборі. Але, люби брати і сестри, поставимо на місце слів про «аріанства» – слова про католицький екуменізм, про «уніатське православ’я», слова сектантів… і тоді цей текст покличе кожного з нас до пильності, до збереження чистій Православній віри.

Редакція сайту.

Живучим чернечим життям і затвердженим у вірі Божій, любим і бажаним братам Афанасій бажає про Господа радуватися.

Дякую Господу, що дав вам увірувати в Нього, щоб і вам мати зі святими вічне життя. Але оскільки деякі, хто мудрує по-аріанські, ходять по монастирях задля іншого чого, але для того єдино, щоб, прийшовши до вас як би від нас, зваблювати простодушних; інші ж, які стверджують про себе, що не мудрують по-аріанські, ходять проте ж з аріанами і моляться разом з ними, то з потреби, переконаний деякими щирими братами, прийняв я на себе працю написати до вас, щоб ви, розсудливо і невтішно зберігаючи благочестиву віру, що здійсняється в вас благодаттю Божою, не подавали братам приводу до спокуси . Бо коли інші побачать, що ви, у Христі вірні, приходите і маєте спілкування з аріанами, тоді, без сумніву, припустивши, що не полягає в сем важливості, впадуть у твань злочестя. Тому, щоб не було сього, Благоволіть, улюблені, ухилятися від тих, які явно мудрують негідно, і остерігатися тих, які думають про себе, що не по-аріанськіх вони мудрують, але мають спілкування з грішниками. Усього ж більше годиться нам уникати спілкування з тими, однакового мудрування з якими ухиляємося. А якщо хто показує вигляд, що сповідує праву віру, виявляється ж що мають спілкування з аріанами, перестерігає такого – відстати від подібного досвіду; і якщо дасть обіцянку, майте його як брата, якщо ж наполегливо перебуває у своєму, відстороніть його від себе. Так поступаючи, заховаєте ви чисту віру; а вони, дивлячись на вас, отримають від сього користь, злякавшись, щоб не визнали їх нечестивими і тими, що мудрують по-аріанські.

 

Опубліковано у ігумен Іоан (Йоник), Духовні роздуми, Прес-служба монастиря, прот. Сергій Горбик, Святоотцівська спадщина, Статті та книги. Додати до закладок постійне посилання.

Без коментарів.