«Радійте! Я з вами – в усі дні».

Так говорить Матір Божа нам, що не залишить нас без Своєї допомоги ніколи. Материнське заступницво творить дива, нереальне стає реальним, неможливе є фактичним. Попросивши устами і серцем Заступницю Небесну в час важкий та не засумніватися , як дається порятунок і сила.

Люблять Матір Божу самбірчани, бо переконуються яким благодатним омофором покриває місто княже.Линуть до Неї і діти і дорослі, складають руки в проханні і незалишаються непочутими.Особливо тепер щирими є прохання, коли святу землю нашу нищить « поріддя Іродове», « насіння диявольське». Гарячими молитвами промовляють уста,щоб синів- воїнів наших вберегла,щоб не рвала душу скорботна пісня прощальна для героїв « Пливе кача  по Тисині.». Саме з таким синтезом думок ми прийшли до цьогорічного свята Успіння Пресвятої Богородиці, нашого престольного свята.Багатолюдно розпочалося Всеношне бдіння.Лунали  милозвучно піснеспіви вечірні і утрені,душу торкали прохання молитовні Цариці неба і землі.Кожен молитовник молячись мимоволі поглядав у вікно, а там рясно дощ напоював землю.І надію вкладав у слова молитви, що завтрашній день буде ясним і сонячним.Зворушило до глибини душі , коли плащаницю Матері Божій виносило духовенство храму з вівтаря, печально молилося в чині погребіння Діви Пресвятої.

28 серпня …. особливий час в житті нашого духовного центру,адже верхній храм Богородичний,Успенський. А днина ще зранку лякала хмарами дощу,крутилось і ось – ось крапатиме життєдайна волога, але сонечко розвело завісу хмарну і благословило землю промінням, в момент занурення хреста на водосвятному молебні. Богослуження розпочалось очолюване митр. прот. Володимиром Бачинським , канцлером Львівсько-Сокальської єпархії. Собор духовенства чинно і достойно славив « чеснішу від херувимів і славнішу від серафимів».Влучними словами отць Ілля доніс суть і зміст свята, і дав чудові настанови для святкової громади. Дітвора православна причастилась Святих Тайн, і сповідники отримали благословенні дари для здоров»я душі і тіла. По закіннченні богослуження вийшовши під спів молебню Матері Божій  на балкон, площа перед храмом заповнена була народом божим. У вітальному слові от. Володимир вміло  поїднав ту історичну мить Успіння Богородиці і з теперішнім сьогоденням, дуже не простим.З словами подяки от .настоятель митр. прот.Олександр Швець  звернувся до духовенства і парафіян.Вже традиційно хресним ходом пройшла процесія центром нашого міста.

Завершилось святкове дійство соборним виконанням « Взбранной Воєводо», та сердечним проханням, « ПРЕСВЯТА БОГОРОДИЦЕ СПАСИ НАС, ДЕРЖАВУ, ВІЙСЬКО ВІД ВОРОГА І СУПОСТАТА».

Опубліковано у ігумен Іоан (Йоник), Самбірське Православне Братство, Статті та книги. Додати до закладок постійне посилання.

Без коментарів.