Преосвященнійший Іоан, єпископ Львівський і Самбірський

 

Преосвященний єпископ Іоан (Швець) народився 22 листопада 1955 року на Буковині в селі Лашківка, Кіцманського району, Чернівецької області в сім’ї священика Федора Швеця. (Батьки – родом з села Залісці, Тернопільської обл., поблизу м. Почаєва. Українець, представник чисельної священичої родини.
Після закінчення середньої школи та служби в армії, разом з братом-близнюком Олександром, навчалися та закінчили Одеську духовну семінарію і Московську духовну академію, кандидат богослов’я Київської духовної академії.
У священичий сан висвячений в червні 1979 року, після закінчення Одеської Духовної Семінарії. Пастирське служіння звершував з 1979 по 1989 рр. у м. Самборі на Львівщині. З 1989 по 1992 рр. – у кафедральному соборі м. Львова. В цей час був членом правління Львівського Товариства Української Мови ім. Т. Г. Шевченка. З 1992 року призначений проректором Київської духовної академії і семінарії. З того часу і до осені 2006 року являвся викладачем кількох богословських дисциплін.
Священик Іван Швець був одруженим: Дружина – Швець Стефанія Омелянівна, спочила в Бозі 5 серпня 2006 року, внаслідок важкої недуги. дочка – Оксана Іванівна Швець, випускниця Київського медичного університету імені Богомольця; Син – ієрей Олександр Швець, священнослужитель парафії Різдва Пресвятої Богородиці, випускник Київської духовної семінарії та академії, Магістр богослів`я КДА.
Владика Іван Швець автор низки книг та статей, пов’язаних з історією Православної Церкви, видав кілька збірок власних поетичних творів. Власне, ним були започатковані на українському телебаченні коментарі святкових богослужінь (1993-1995 рр.). Він є частим гостем програм українського телебачення та радіо, а також на хвилях Всесвітньої служби українського радіо. Отця Івана обрано духівником громадської організації “Київське Богоявленське Братство”.
З рук Першоієрарха УАПЦ, Блаженнійшого Мефодія, митрополита Київського і всієї України, митрофорний протоієрей Іоан Швець прийняв чернечий постриг, та був піднесений до гідності архимандрита.
Рішенням Архиєрейського Собору УАПЦ, З благословення Його Блаженства, Блаженійшого Митрополита Київського і всієї України Мефодія, 29 жовтня 2010 року, у Кафедральному Храмі Різдва Христового м. Тернополя, Собором єпископів УАПЦ архімандрит Іоан був рукоположений на єпископа Святошинського, вікарія Київської єпархії.
Згідно з Указом Блаженнійшого Мефодія, митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ №0319 від 18 лютого 2011 р. та згідно з рішенням Архієрейського Собору УАПЦ від 03 лютого 2011 р. Преосвященний єпископ Іоан (Швець) призначений керуючим Львівсько-Самбірською Єпархією з титулом «Єпископ Львівський і Самбірський».

Без коментарів.